هیدرولوژی کاربردی برای استفاده دانشجویان ارشد و دکترا منتشر شد...

کتاب  مجموعه سوالات تشریحی هیدرولوژی کاربردی برای استفاده دانشجویان ارشد و دکترا منتشر شد...
سپاس و ستایش خداوند بلند مرتبه را که به لطف و عنایت بی‌کران او توفیق تالیف و تدوین کتاب های هیدرولوژی کاربردی  حاصل آمد. از این رو در آغاز، کمترین ادب بندگی بجای آورده و یاد می‌کنیم آموزنده بی‌آموزگار را .

 هیدرولوژی علم مطالعه آب بر روی کره زمین است و در مو رد پیدایش، چرخش و توزیع آب درطبیعت، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب، واکنش های آب در محیط و ارتباط آن با موجودات زنده بحث می کند.امروزه این علم در طراحی و طرز عمل سازه های هیدرولیکی نظیر سدهای ذخیره ای و انحرافی، کانال های آبیاری و زهکشی و پل، مهندسی رودخانه و کنترل سیلاب،آبخیزداری، جاده سازی، طراحی تفرجگاه مسائل بهداشتی و فاضلاب شهری و صنعتی و زمینه های زیست محیطی بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. کتابی که پیش رو دارید حاصل تلاشی مجدانه به منظور تدوین و تالیف دانسته ها و تجربیات نگارند گان در راستای بهبود و گسترش علوم هیدرولوژی کاربردی، کوشیده است تا با رفع خلاء کمبود سوالات تشریحی ، مجموعه ای کامل ازاطلاعات مرتبط با ارائه نکات مهم را در اختیار دانشجویان رشته های مهندسی منابع طبیعی ،کشاورزی ،جغرافیای طبیعی وشهری، عمران و دیگر علاقمندان قرار دهد . این کتاب مطابق با آخرین یافته ها تالیف شده و مهم ترین هدف آن ارائه اطلاعات جدید به علاقمندان است . نگارند گان تلاش ها و دلسوزی های پیشگامان هیدرولوژی کاربردی ایران را ارج نهاده و ضمن پاس داشت مقام آنان، انگیزه خود از تالیف کتاب فوق نکات زیر میدانند؛

کتاب هیدرولوژی کاربردی کوشیده است تا با رفع خلاء  های موجود در زمینه سوالات تشریحی به صورت طبقه بندی شده  مجموعه‌ای کامل از اطلاعات مرتبط با ارائه نکات مهم را در اختیار دانشجویان رشته‌های مهندسی منابع طبیعی ، محیط زیست ، عمران ،کشاورزی وجغرافیای طبیعی و دیگر علاقمندان قرار دهد.
همه ساله در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری رشته منابع طبیعی ، محیط زیست ، عمران و جغرافیای طبیعی و کشاورزی در این زمینه سوالات متعددی ارائه می‌گردد. متاسفانه عدم دسترسی دانشجویان به مجموعه‌ای مدون، موجب شده است تا آنها در برخی موارد از پاسخ‌گویی به این سوالات بازمانند. لذا نگارند‌گان ، به ارائه نمونه سوالات چندین سال متوالی از آزمون‌های مختلف پرداخته‌اند تا دانشجویان عزیز پس از مطالعه سوالات تشریحی  کتاب، آموخته‌های خود را با سوالات کنکوری بیازمایند.
-کتاب هیدرولوژی کاربردی شامل دوبخش و 12 فصل به شرح ذیل می باشد.
هیدرولوژی 1
 فصل اول: مقدمه و تعریف  
 فصل دوم: عوامل مهم هواشناسی در ارتباط با هیدرولوژی
 فصل سوم: تبخیر و تعرق   
 فصل چهارم: بارندگی       
 فصل پنجم: بررسی داده‏های بارش                                                       

فصل ششم:اندازه گیری آب(هیدرومتری)        
 هیدرولوژی 2
فصل اول: تجزیه و تحلیل آماری در هیدرولوژی          
فصل دوم: برآورد ارتفاع رواناب و دبی اوج سیل         
فصل سوم: هیدروگراف     
فصل چهارم: فیزیوگرافی حوزه            
فصل پنجم :کیفیت آب      
فصل ششم: بررسی حمل مواد با آب      
سوالات کنکور
 

تألیف: مهندس ریحانه مسعودی- دکترقاسم مرتضایی فریزهندی
ناشر: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی
شابک978-600-102-242-5
-از آنجا که دانسته‌های بشری مرز نمی‌شناسند و دانش نگارند‌گان نیز بی‌تناسب با فرموده حکیم عمر خیام نیست که؛
هرگز دل من ز علم محروم نشد                          کم ماند ز اسرار که معلوم نشد
هفتاد و دو سال فکر کردم شب و روز                  معلومم شد که هیچ، معلوم نشد
لذا از دانشجویان عزیز، همکاران گرامی و خوانندگان محترم استدعا داریم که با رهنمودهای ارزشمند خود ما را در جهت رفع نقایص احتمالی یاری نمایند.
جهت دانشجویان تخفیف ویژه داده می شود
داخلی150- Office:+98-21-88241550دکترقاسم مرتضایی فریزهندی
Mobil: +98-912-3030114

/ 1 نظر / 37 بازدید
محمد پورغلامی

سلام دوستان خوب من رکورد جهانی پرشین بلاگ اگه منو میشناسین یا تازه با وبم آشنا شدیدیا از دوستانی هستید که قبلاً وبمو دیدن یا دوستان عزیز گلم همتون یک بار وبلاگمو دیدین اگه نظرتون مثبته یک لاک بزنیدتا ببینم تو 7 روز چند تا لاک می خورم دوستان گل پرشین بلاگی اگه دوستم دارین این پست رو لاک باران کنید http://mohammadporgholami.persianblog.ir/ همهتون رون دوست دارم برای بهتر دیدن وبلاگ از مرور گر فایر فاکس استفاده کنید